Geri sayım başladı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerine 15 gün gibi kısa bir süre kalırken, belediye başkan adayları ve meclis üyesi adayları sokakta ve pazarda seçmeni kazanmak için ikna turları düzenlerken, bölgemizde ve siyasette gerilimler artmaya başladı. 

HABER MERKEZİ / Yalçın Yıldırım / Tuzla İstanbul Gazetesi 

Tuzla’da iktidar partisi mensupları ve muhalefet tarafından son günlerde şahsına ve parti teşkilat mensuplarına yönelik baskıların arttığını ve mobbingler uygulandığını söyleyen Yeniden Refah Partisi Tuzla Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi İbrahim Gökay, gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Tuzla’da baskı altına alınmaya çalışıyoruz. Meclis üyesi adaylarımıza ve parti teşkilatımızın değerli üyelerine mobbing uygulanıyor. Bir takım siyasi figürler tarafından baskılara ve akıllara zarar ahlaksız tekliflere maruz kalıyoruz. Günlerdir bez, afiş, bayrak ve pankartlarımız parçalanıyor. Sökülüp atılıyor. Bu neyin kinidir? Baskılara asla boyun eğmeyeceğiz. Kamuoyu bunları bilmeli. Artık yeter” ifadelerini kullandı. 

İstanbul’da ve Tuzla’da çekilmek yok! 

‘Adaylıktan çekildiler ve çekilecekler’ diyerek sahada ve arazide partimizi ve adaylarımızı manipüle ediliyorlar. İstanbul’da ve Tuzla’da görevimizin başındayız. Partimize yönelik bir algı ve bilinçli programlı olarak saldırılar sürdürülüyor. Seçimlere kendi adayımız ve partimizin logosuyla girdik. Bunu sonuna kadar devam ettireceğiz ve çekilmek asla söz konusu değildir. Görüldüğü gibi görevimizin bilincinde ve başındayız.

Bayrak, Afiş ve Pankartlarımız parçalanıyor 

Pankart ve bez afiş üzerinden provokasyona maruz kalıyoruz. Yapılan çalışmaları duyurmak için mahallelerimizin muhtelif noktalarına izin alınmak sureti ile astığımız bayraklarımız, pankartlarımız maalesef yerinden indirilmiş, parçalanmış ve birileri tarafından ipleri kesilerek kaldırılmış. İstedikleri kadar ambargo uygulasınlar. Ne kadar yok saymak isteler de, ne kadar engellenmek istensek de, vatandaşımıza ahlaklı belediyeciliği ve projelerimizi aktarıyoruz” 

Heyecanımız ve azmimiz artıyor

Bizim hareketimize, davamıza yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırılar bizim gücümüzü hiçbir zaman kıramaz. Bizim yapmış olduğumuz çalışmaları da en ufak bir sekteye uğratamaz. Aksine heyecanımızı, azmimizi artırır. 

Ahlaksız teklifler alıyoruz! 

Sözlerine devam eden Gökay: “Bir takım kişi ve kişiler tarafından son günlerde şahsıma ve meclis üyesi adaylarımıza yönelik “Adaylıktan çekilin. Maddi manevi ne istiyorsanız verelim” şeklinde ahlaksız teklifler yapılıyor. Öyle teklifler geliyor ki akıllara zarar. Saha çalışmalarında belediye meclis üyesi adaylarımızın ve parti üyelerimizin evlerine gidilip özel anketlerle fişlenip bire bir mobbing uygulanıyor ve manipüle ediliyoruz. Avukatlarımızla birlikte tüm hukuki alt yapımızı oluşurduk. Bize uygulanan tüm tehdit dilini ve yapılan tüm teklifleri sahipleriyle birlikte kayıt altına aldık ve üst kurullara ilettik.”   

Tuzla’da adaleti sağlamaya geliyoruz 

“Paylaşımda ve yönetimde adaleti bizden başka kimse sağlayamaz. Tuzla’da paylaşımda ve yönetimde adaleti sağlamaya geliyoruz. Bizim partimizin güçlenmesi, yükselmesi özellikle de yerel seçimlerde sahada görmüş olduğunuz hava, bazılarını rahatsız etti. Ama kim rahatsız olursa olsun hiçbir zaman davamızdan dönmeyeceğiz. Çalışma hızımızı artırarak 31 Mart’a doğru gideceğiz. 31 Mart’ta da sandıklardan Yeniden Refah Partisi’nin oylarını patlatacağız. Teşkilatımızın moralini, motivasyonunu hiç kimse kıramaz. Görmüş olduğumuz teveccüh gerçekten muazzam. Vatandaşımız Refah’ın vakti geldi diyor. Kim olursa olsun, saldırı nereden gelirse gelsin biz Yeniden Refah Partisi olarak başta Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan ile sahalarda olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.