Tuzla’da siyaset ısınıyor. 31 Mart 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere 5 ay gibi kısa bir süre kalırken, aday adayları da seçmenlerin karşısına çıkmaya başladı.

HABER MERKEZİ / Yalçın YILDIRIM / www.tuzlaistanbul.com 

Tuzla’nın Genç İş İnsanı ve Siyasetçilerinden Bülent Akköse, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tuzla Belediye Başkan Aday Adaylığını düzenlediği toplantıyla açıkladı. Katılımın yoğun olduğu aday adaylık toplantısında CHP Tuzla İlçe örgütünden birçok isim katılırken, aynı zamanda Türkiye’nin farklı şehirlerinden belediye başkanları da Akköse’yi yalnız bırakmadı.

21 Ekim Cumartesi günü Tuzla Adli Restaurant’ta CHP Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladığı toplantıda, Bülent Akköse’nin hayatının anlatıldığı ve Tuzla Vizyonunu içeren iki kısa film de gösterildi. CHP Tuzla İlçe Başkanının açılış konuşmasını gerçekleştirdiği toplantıda Bülent Akköse’nin eşi Bihter Akköse de kısa bir konuşma yaptı.

Sözlerine, Ortadoğu olmak üzere dünyada sürmekte olan savaşların sona ermesini dileyerek başlayan CHP Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Akköse, şu ifadeleri kullandı: “Henüz 14 yaşında bir çocukken, yerel yönetimlerce gerçekleştirilen yanlış uygulamalar, hayatımda derin izler bıraktı. Bu yanlış uygulamalar, hayatımın dönüm noktası olan bugünkü hayali kurmama sebep oldu. 1999 yılında, ileride Tuzla Belediye Başkanı olmaya ve bu adaletsiz düzeni değiştirmeye karar verdim” dedi. 

Konuşmasına belediyecilik hakkında edindiği tecrübelerden bahsederek devam eden Akköse, “2003 yılında Siyaset Bilimi eğitimi almaya başlayarak bu yolun ilk adımını attım. Daha sonra sırasıyla; site yönetimleri, sivil toplum kuruluşlar, gemi inşa sanayi, çeşitli yöneticilikler ile ulusal ve uluslararası organizasyonlarda yer aldım. Yüksek lisansımı ve stajlarımı yine bu doğrultuda icra ettim. Türkiye’de 81, Dünyada 51 şehir gezdim. Gittiğim her yerde belediyecilik uygulamalarını yerinde inceledim. Son dört yılda, İBB’deki görevim süresince değerli ekip arkadaşlarımla birlikte, Türkiye’de tam 565 belediyeyi bizzat gezip röntgenlerini çektim. Belediyelerin sorunlarını tespit edip, bu problemlerin çözülmesi için çalışmalar yürüttüm” dedi.  

Konuşmasını, hayalindeki Tuzla’dan kısaca bahsederek ve tüm Tuzla halkını Hayalindeki Tuzla’ya ortak olmaya davet ederek sonlandıran Akköse, Belediye Başkanı olduğunda “Her kesimden ve görüşten insana samimiyetle dokunan, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ay yıldızlı bayrağımıza ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine gönülden bağlı bir yönetim anlayışıyla” ilerleyeceğini söyledi.  

Bülent Akköse konuşmasını Hepinizi, 31 Mart günü, hayalimdeki ADİL, DİRENÇLİ, TÜM CANLILARA SAYGILI, EŞİT İSTİHDAM OLANAKLARINA SAHİP, DENİZCİ Tuzla’yı hep birlikte hayata geçirmeye ve bu hayale ortak olmaya davet ediyorum” sözleriyle sonlandırarak bu süreçte onu yalnız bırakmayan herkese ve eşine teşekkür etti.


HABER MERKEZİ / Yalçın YILDIRIM / www.tuzlaistanbul.com