31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere az bir süre kalırken, bir takım kişi ve kişilerce gece gündüz demeden siyasi parti temsilcilerinin bayrak ve afişlerin kesilerek parçalanması, Tuzla’da siyasi atmosferi iyice germeye başladı.

Tuzla’da, ‘Bayrak ve beş fişlerin’ parçalanmasıyla başlayan tartışmaların odağında bulunan, YRP Tuzla Belediye Başkan Adayı İbrahim Gökay, geçtiğimiz günlerde gazetemize “Tehdit edildiklerini ve çıkar amaçlı ahlaksız teklifler aldıklarını” belirttiği özel bir açıklama yapmış kamuoyunda büyük infial uyandırmıştı. Bu sefer iddialara videolu yanıt verdi.

“İddialara videolu yanıt”

Tuzla’da, kurmaylarıyla birlikte saha çalışmalarında yaptığı başarılı çalışmalarla iyi bir çıkış yakalayan Yeniden Refah Partisi Tuzla Belediye Başkan Adayı İbrahim Gökay, partisini ve meclis üyesi adaylarını yıpratmak için bazı basın yayın organlarında çıkan asılsız ve mesnetsiz haberlerle ilgili bugün sosyal medya hesaplarından bir video yayınladı.

İşte Gökay’ın, paylaştığı o video:

Hiçbir siyasi partiyle, hiçbir ittifak çalışmamız, anlaşmamız görüşmemiz dahi mümkün değildir ve olmamıştır. Bu tür yalan ve iftira dolu açıklamaların hepsini reddediyoruz.

Son günlerde bizim siyasi etik ve ahlakımıza uymayan açıklamalar, beyanatlar ve dedikodular piyasada dolaşmakta. Maalesef bazı gazetelerde ittifak mı yapılıyor? İttifak mı yapacaklar? Sahadan mı çekiliyorlar? Diye asılsız iddialar dolaşmaktadır. Benim meclis üyesi adaylarıma ve şahsıma mobbing uygulanmakta bunların önünü almak için bu beyanatı ve bu bilgiyi sizlere vermeyi kendimize borç biliyoruz.

Hiçbir siyasi partiyle, hiçbir ittifak çalışmamız, anlaşmamız görüşmemiz dahi mümkün değildir ve olmamıştır. Bu tür yalan ve iftira dolu açıklamaların hepsini reddediyoruz. Tüm rakiplerimi demokratik bir yarışma çerçevesine davet ediyorum…” ifadelerine yer verdi.

VİDEO İÇİN
AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ... 

 https://youtube.com/shorts/co9nJV8djOU?si=1oTt_0iwt490QOxe