Yeniden Refah Partisi'nde milletvekili aday adaylıkları başvuru süresi yoğunluktan 21 Mart Salı gününe uzatılırken, aday adayları da başvurmaya başladı.

Tuzlanın en genç milletvekili aday adayı 99 doğumlu Yasir Efal Kaya, Yeniden Refah Partisi Tuzla İlçesinden 1’inci bölgeden milletvekili aday adayı olarak başvurusunu yaptı.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesinden sonra, siyasi partilerde milletvekili aday adaylığı süreci devam ediyor.

Seçime ilk kez katılacak Yeniden Refah Partisi'nde, daha önce 17 Mart Cuma günü olarak açıklanan milletvekili aday adaylığı son başvuru tarihinin, yoğunluk nedeniyle 21 Mart Salı gününe uzatıldığı belirtilmişti.

Yeniden Refah Partisi'nde milletvekili aday adaylığı başvurularına yönelik çalışmalar parti genel merkezinde ve İl Başkanlıklarında gerçekleştiriliyor. Yeniden Refah Partisi depremzede ve engellilerden, aday adaylığı için herhangi bir başvuru ücreti talep etmez iken, 7 bin 500 lira olan başvuru ücreti gençler ve kadınlar için 5 bin lira olarak tahsil ediliyor.

ÖZ GEÇMİŞİ / Yasir Efal Kaya

Doğma büyüme Tuzlalı olan Kaya, 1999 Erzurum / Pazaryolu ilçesinden.

İlkokulu Tezer Taşkıran, Ortaokulu Özel Bahtiyar Koleji’nde, liseyi Mahir İz Anadolu İmamhatip ve Özel Birikim Lisesi’nde tamamladı.

SultanDer ve İlkseç vakıflarında dini eğitimler alan Kaya, Nişantaşı Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yeni Medya bölümü ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Siyasetle Bilimi ve Uluslarası İlişkiler bölümünde okumakta.

Evli ve 1 çocuk babası olan Yasir Efal Kaya, dijital medya reklamları üzerine iş yapmakta… 

HABER MERKEZİ / Yalçın YILDIRIM / www.tuzlaistanbul.com