Önceki gün CHP İstanbul İl başkanı olarak atanarak İstanbul’da göreve başlayan Murat Karayalçın’ın listesine ilk tepki, CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Çelik’ten geldi. Sosyal medyada paylaştığı yazı Tuzla’da örgütü birbirine düşürdü…
*****
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın “Haziran 2015'te gerçekleştirilecek genel seçimlerde milletvekili adayı olacağım demesi ve istifa etmesinin ardından, CHP Merkez Yönetim Kurulu bir toplantı düzenlemiş ve alınan kararla CHP İstanbul İl Başkanlığı'na Sayın Murat Karayalçın, atanmıştı…
*****
Bir süre önce Ankara’dan İstanbul’a gelerek CHP İstanbul örgütünün başına getirilen Murat Karayalçın’ın bu seferde oluşturduğu yönetim listesi tartışmaları da beraberinde getirdi...
*****
Dün itibariyle CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanarak, MYK'da, Murat Karayalçın'ın İl Başkanlığını yaptığı İstanbul'un il yönetim kurulu listesi belirlenerek onaylandı.
*****
Murat Karayalçın’ın listesinin açıklanmasının ardından tartışmalar daha çok süreceğe benziyor.
Tuzla’da ikamet eden iş adamı Cemal Coşkun, İstanbul il yönetimine girmesi ilçede ve örgütte şaşkınlıkla karşılanırken,  CHP Tuzla örgütünde tartışmaları arkasından getirdi.
*****
CHP Tuzla ilçenin önerdiği isimlerin listede olmaması ilçe yöneticilerinde fazlaca canını sıktığı sosyal medyada paylaştıkları yazılarla anlaşılıyor.
*****
CHP Tuzla ilçe Başkanı Ali Çelik’in sosyal medyada paylaştığı bir yazı partilileri ve yöneticileri birbirlerine düşürdü.

*****
İşte İlçe Başkanı Ali Çelik’in O Açıklaması;

Medyaya yansıyan İstanbul il yönetiminin atama ile oluşturulmasında ilçemize danışılmamasını, önerilerimizin ve uyarılarımızın dikkate alınmamasını doğru bulmuyoruz. Zira; partimizin ve halkımızın değer yargılarına, siyasal çizgisine uygun düşmeyen, her dayatma, her atama tarafımızdan kabul görmeyecektir. Bu yaklaşımın iktidar perspektifine zarar vereceğini düşünüyoruz. Yönetimimiz gerekli tavrı, siyasal olarak alacaktır……

Suat Cavit Vulaş;
Parti anlayışına Aykırı bulduğunuz bu durumu, Genel Merkez nezdinde tartışmaya açmanın, böyle ulu orta ortaya yazmaktan daha faydalı olacağı kanaatindeyim…

Ali Çelik;
Bu konuyu parti tüm organlarına taşımınmıştır. Siyasal olarak bütün veriler hem il başkanlığına hem genel merkeze iletilmistir,
Sn Suat Cavit Vulaş bunun sonucunda bu açıklama yapılmıştır…

TC Nurhan Kurt,
Bu yöneticileri anlayamıyorum parti adabı tamamen yok oluyor bazı konular sosyal medyada paylasilmamali aynı şeyleri ilçemizde çok yapıyor. Bunları konuşma yeri burasi değil seçime beş kala böyle yapılmamalı vatandaş güveniyor sizlere çözüm bu değil önce ekip olmayı sonra yönetmeyi bilmemiz gerekiyor hep aynı düğüm üzerine düğüm atılmaz lütfen degiselim.

Altan Engindeniz;
Ha gayret ha Akpnin imdadına yetişen yetişene bir de utanmadan yönetici olcaksınız sosyal metyadam bu yazi yazmakla Yöneticinin ne kadar yetersiz olduğunu ortaya koymaktir sizlere umut bagliyanlarin vah halini sosyal medyada bu yazı yazmak size yakışmıyor sayın ilçe Başkanım kimseye faydası olmaz ancak sizleri sevmiyen leri sevindirmekdir.

Hasan Sonkaya;
İlçe başkanıma karşı yapılan her türlü saldırıyı kınıyorum. Herşeyin bir zamanı mutlaka olacak hainlere karşı tavrımı herkes görecek...

Arslan Kiraz Yalçıner;
İstanbulda adam kalmamışki ankaradan getirip atamışlar ilçe başkanımızın yanındayız CUMHURİYET KALVALTILARI İLE RESTORANT KÖŞELERİNDEN DAHA ÖNCE PARTİYE SÖVENLERLE SOKAGA İNMEDEN SİYASET YAPANLARA YAZIKLAR OLSUN
*****
Sayın İlçe Başkanı Ali Çelik,
Size soracağım birkaç soruya umarım cevap verirsiniz?
*****
SORU-1

26 Ekim 2014 Pazar günü yapılan ilçe kongresinde göreve geldiniz.
Göreve geleli 3 ay olmamasına rağmen parti yetkililerinizin verdiği kararı hiçe sayarak sosyal medyada tartışma konusu yapıyorsunuz. Sizce parti yetkilileri İstanbul İl yönetici listesini oluştururken doğru kararı vermemiş midir?

SORU-2
Sizin ve yöneticilerin istekleri doğrultusunda genel merkez nezdinde ve İstanbul il başkanlığına “Büyük Baskılar Yaparak” önerdiğiniz birkaç kişi listeye giremeyince neden üst makamlara sosyal medyada tehdide varan açıklamalar yapıyorsunuz?
*****
SORU-3
Yönetimimiz gerekli tavrı, siyasal olarak alacaktır” derken neyi kastettiğinizi örgütünüze ve partililerinize hatta ve hatta Tuzlalılara açıklar mısınız?
*****
SORU-4
Genel Merkez,  İstanbul İl Başkanlığı ve Başkanı Murat Karayalçın’a önerdiğiniz isimlerin onay görmemesini neye bağlıyorsunuz?
*****
SORU-5
Sosyal medyada partililerinizi paylaştığınız bir yazı ile hem yöneticileri hem meclis üyelerinizi hem de bu şekilde listedeki isimleri tartışma konusu yaparak seçimlere 5 ay gibi az bir süre kalmasına rağmen seçmen gözünde partinizin yetkililerini küçük düşürmüyor musunuz?
*****
SORU-6
Partimizin ve halkımızın değer yargılarına, siyasal çizgisine uygun düşmeyen, her dayatma, her atama tarafımızdan kabul görmeyecektir” diyorsunuz. Genel merkez ve İstanbul İl Başkanlığının ve başkanı Murat Karayalçın’ın verdikleri kararı ve açıkladıkları listeyi hiçe mi sayıyorsunuz? Bu sözlerle neyi kast ediyorsunuz?
*****
SORU-7
Sizin ve ilçe yöneticilerinin genel merkeze ve İstanbul il başkanlığına (Yönetime girmesi için)önerdiğiniz isimleri biliyoruz.
Bu isimleri tarafınızdan Tuzla kamuoyuna, örgütünüze ve partililerinize açıklar mısınız?
*****
Seçimlere 5 ay kalmasına rağmen CHP Tuzla’da sular pek durulacağa benzemiyor…
İzleyip göreceğiz…
*****
Bu arada bir arkadaşım köşe yazımı yazarken,
etkisiz elaman” kime denir dedi.
*****
Onu aydınlatma adına bende kendisine telefonda bilgi verdim.
Etkisiz eleman sonuca etki etmeyen elemana dedim…
Ama "işleme göre değişir" de dedim….
Etkisiz Eleman, Yutan Eleman’dır’da dedim kendisine
İnşallah doğru demişimdir…
***
Hayde Kolay Geleeeee….