yytuzlaistanbul @ gmail.com

Tuzla’mızda ki Amatör spor kulüplerine bakıyorum da herhangi bir spor tesisinin bulunmadığı, fedakârlık yapan futbol severler tarafından futbolcu yetiştirme amacıyla kurulan, onlarca amatör kulüp olmasına rağmen durumları hiç de, iç açıcı değil.

Amatör, Süper Amatör ve BAL Liginde mücadele eden spor kulüplerinde finansal, örgütsel, hukuksal, yönetsel sorunların yanı sıra personel, tesis ve malzeme yetersizliğine ilişkin sorunlar en üst düzeyde.

Kulüplerin bu tür sorunlarla sık sık karşılaşmaları, sağlıklı bir spor sistemi oluşturabilmek için en önemli elzem alt yapı ve tesis sorunudur.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, siyasi çekişmelerin sonucunda Tuzla’nın takımı Tuzla Spor’u satması, diğer amatör spor ve sporcuların da çalışmalarına, neredeyse engel oldu diyebiliriz.  

Tuzla’da elle tutulmaya çalışan 1 tane stat var ve ne amatör nede futbolcuların çoğu bu durumdan faydalanabiliyor.

Unutmadan, Orhanlı Stadı olarak nitelendirilen ama sadece ismi stat olan,  yapay çimin zeminle kaplı olmasına rağmen bakımsızlıktan error veren, tribünü olduğu görünen ama kötü hava şartlarında kullanılan alanı olmayan, koltukları olduğu  görünen ama tamamının kırık ve kullanılmaz olan, yedek kulübeleri olduğu görünen ama bakımsızlıktan oturulmayan, basın mensuplarının çekim yapmaları için yüksek bir platform olmasına rağmen ama hiç olmayan, çöplerin atılması için çöp kovalarının olduğu görünen ve tamamının kırık olduğu görünen bu spor alanının bir spor tesisi olduğundan kim bahsedebilir ki?

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, tarafından sporseverlere verilen sözlerin hiç birisi Tuzla’da gerçekleşmedi ve yerine getirilmedi diyebiliriz.

Zaten aksini düşünmek ve söylemek için kulüplerin düştükleri durum da durumları da ortadadır.  

Bu konuda Pendik’li yöneticileri gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Özellikle de büyüyen ve gelişen toplumlarda spor ve sporcunun önemini kavrayan ilçelerin belki de en başında geliyor.

Gidin bakın Pendik’te yapılan tesisleri gezin ve görün. Gıpta ile bakarsınız. Mükemmel tesisleri var ve kimseye de minnet etmiyorlar.

Seversiniz sevmezsiniz bu tesis ve altyapı konusunda eski Belediye Başkanı Sayın Erol Kaya Bey’i yaptığı çalışmalarından dolayı gerçekten tebrik ediyorum. Spor konusunda ilçesine çok katkı sağladı. Pendik ilçesine mükemmel tesisler kazandırdı ve ilçenin vizyonunu genişlettirdi…  

Bir de Tuzla ilçemizin durumuna bir bakın. Tuzla’nın öz takımını ve ismini satan yerel iktidar sahipleri, yıllar içerisinde Tuzla’da mücadele eden veya etmeye çalışan amatör, süper amatör ve Bal liginde mücadele eden kulüplerin düştüğü bu durum karşısında umursamaz tavır sergilemeleridir.

Aslında sadece bu yerel iktidarı değil, yerel siyasetçilerin yani muhalefetin de sorunudur.

Spor ve sporcuya sahip çıkmayan, sadece aralarında fotoğraf çektirmekle meşgul olan, statlarda en ön safta yer almak için birbirleriyle yarışan ana muhalefet olmak üzere ilçe başkanlarına ve yöneticilere buradan sesleniyorum.!

Siyaset yapma adına “Ya elinizi bu takımlardan çekin, ya da elinizi bu büyük sorunlar yumağının altına koyun ki, toplum da da, ortam da da, hem yeriniz hem de statlarda isminiz olsun…

Hayde Kolay Geleee