CHP Tuzla’da geçtiğimiz günlerde ilçe delege seçimleri yapılırken yenilenen listelerle ilçe başkanını seçecek olan delegeler belirlendi. Şimdi sıra ilçe başkanını seçecek olan delegelerle kulis yapan başkan adayları liste savaşıyla karşı karşıya…
*****
CHP Tuzla 6 Aralık’ta yapılacak olan ilçe başkanlığı kongresinde son sözü delegeler söyleyecek…
*****
CHP Tuzla İlçe Başkanlığında mevcut 17 yönetici ile birlikte 354 delege (eğer herkes gelirse) sandıkta oy kullanacak ve yeni ilçe başkanını belirleyecek…
*****
Geçtiğimiz ilçe başkanlığı kongresinde Mimar Ali Çelik ve (Son dakika kararı ile) Av. Hatice Bayram ilçe başkanlığı için yarışmış, düğün salonuna gelen 218 delegenin oy kullandığı kongrede 140 delegenin oyunu alan Ali Çelik, CHP Tuzla’nın yeni ilçe başkanı olmuştu.
*****
İlçe Başkanı Ali Çelik göreve geldiği andan itibaren neler yaptığı konusunda isterseniz hafızaları yeniden tazeleme adına şöyle birkaç satırla özetleyelim…
*****
Sizce Ali Çelik’in son bir yıldaki karnesi nasıl?

Tuzla’da huzuru, barışı demokrasiyi savunacağız, örgütün, partililerin, herkesin ve her kesimin yöneticileri olacağız” diyerek göreve gelen Ali Çelik ve ekibi sizce bu söylemlerini yerine getirmiş midir?
*****
Göreve geldiğinde “Tüm kadroları yeniliyoruz. Mahalle birim başkanlarını ve başkanlıklarını oluşturuyoruz. Tuzla’da iktidar olacağız. Bizi izleyin ve göreceksiniz” demişti.
Sizce, Ali Çelik ve ekibi, bu zaman içinde Tuzla ilçesinde ve ilçe örgütünde söylemlerini yerine getirmiş midir?
*****
Göreve geldiği süre içinde uzun yıllar açık olan ve bir şekilde kiraları ödenen mahalle seçim irtibat bürolarının neden kapatıldığı konusunda halen bir açıklama yapmayan ilçe başkanı ve yöneticilerinin partililerce şahıslarına tepki görmüştü. Sizce Ali Çelik ve ekibi bu uyarıları dikkate alıp gereğini yerine getirmiş midir?
*****
İstanbul il yönetimi oluşurken Tuzla ilçesinden önerilen isimler listelere giremeyince yönetici olarak tepki göstermiş, CHP Genel Başkanı ve Genel Merkez olmak üzere İstanbul İl ve İl Başkanı Sayın Murat Karayalçın’a gidere gider yapmıştı…
Sizce ilçe yöneticileri “Söylemlerini ve sosyal medyada paylaştıkları yazıların gereğini yapmış mıdır?”
*****
CHP Tuzla ilçe yöneticileri, “CHP Milletvekili önseçim aday adaylık süresinde” sizce, Ali Çelik ve yönetimi Tuzla’da partililerini sandığa sağlıklı bir şekilde taşıyıp gereğini yapmış mıdır?
*****
CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Çelik ve yönetimi göreve geldikleri andan itibaren sizce, “Tuzla’da aldıkları oyların” karşılığı olarak seçmene gerekli yatırımı yapmış mıdır?
*****
Tuzla Belediyesi CHP’li meclis üyeleriyle olmak üzere grup başkan vekilleriyle birlikte ilçe başkanı Ali Çelik ve yönetimini sizce Tuzla için çalışmalar yapmış mıdır?
*****
Yazmakla bitmez, bitmiyor…
Evet, zaman çabuk geçiyor.
Bir büyüğüm hep şunu bana söylerdi…
“Bak Evlat. Ev kirası ile seçim çok çabuk gelir. Asla anlayamazsın…
Gayet iyi anlatmıştı büyüğüm…
*****
Atalarımız “Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz” demiş…
İmam El Gazeli şöyle demiştir “Uzun mesafelere ulaşmak, yakın mesafeleri aşmakla mümkündür”…
*****
CHP Tuzla ilçe başkanı Ali Çelik ve yönetimi sizce;
Geçen zaman içinde “Tarlada iz” bırakmışlar mıdır? Veya Uzun mesafelere ulaşmak için yakın mesafeleri aşmışlar mıdır?

Haydee Kolay Geleee