Harikasınız Çocuklar…
Eğer bir belediye başkanı semtinin takımına sahip çıkarsa o semtin evlatları ona sahip çıkmış ve çıkacağına da inanıyorum ve hep öyle de olmuştur. 
*****
Pendikspor ile karşılaştırmak istemiyorum ancak, Eski belediye başkanı Sayın Erol Kaya’nın Pendikspor’a yaptıkları ortada ve çok kez de şahit olmuştum.
Pendikspor ne zaman zor günler geçirse Sayın Erol Kaya, maddi manevi desteğini asla eksik etmedi ve etmemiştir. İnanmayanlar şu an Tuzlaspor hocası olan eski Pendikspor’lu Zafer Yiğit’e sorabilirler.
*****
Sayın Erol Kaya’nın Pendikspor için neleri göz aldığına defalarca şahit olmuş bir gazeteci olarak isterseniz size bir anımı bile paylaşabilirim. Hatta bir konuda kendisini acımasızca da eleştirmiştim.
*****
Pendikspor bir gün Bostancı The Green Park Otel’de düzenlediği “Pendikspor’a Destek Yemeğinde” Pendik’li ne kadar iş adamı varsa yemeğe davet edilmişti.
*****
Hatta o yemekte The Green Park Hotel sahibi Adil Üstündağ’da vardı. Hatta Pendik’teki Otel’i daha yapım aşamasındaydı.
*****
Şarkılar türküler eğlenceler derken Pendikspor’a destek amaçlı yapılan yemekli gecede mikrofonu eline alan dönemin belediye başkanı Erol Kaya, iş adamlarını ellerini taşın altına koymalarını istedi.
Hatta daha da ileri giderek Pendik’te yapımı devam eden Green Park için Otel sahibine dönerek “Sayın Adil Üstündağ eğer Pendikspor’a 250 milyar lira vermezsen oteli rüyanda bile göremezsin derken” nasıl bir tavır aldığına şahit olmuştum.
*****
Şimdi yapılanların bile az olduğuna inananlardanım. Erol Kaya’nın Pendikspor için yaptıkları ortada. Pendik’ten giderken ister sevin isterse sevmeyin güzel tesisler bıraktı arkasında.
*****
Hatırlarsanız bir gün Fenerbahçe ile yapılan Türkiye kupasında karşı karşıya gelmiş ve dev Fenerbahçe takımını kupanın dışına itmişti.
Fenerbahçe camiasında Pendik faciası olarak ülke gündeminde yerini almıştı. Şimdi halen hafızalarda ve asla da silinmedi ve silinmeyecek.
*****
Şimdi sıra Tuzla Belediye Başkanı sayın Dr. Şadi Yazıcı’da...
Tuzla Belediye Başkanı ve Tuzlaspor Onursal Başkanı Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya, tüm branşlarda olmak üzere ve Tuzla spora verdiği maddi manevi destekten dolayı teşekkür ediyorum.
*****
Gerçekten elinden geleni yapmaya çalışıyor ama bence bu konuda biraz acımasız olması gerektiğinin kanaatindeyim. 
Acımasız olanlara şahit olduk.
Şimdi sıra sizde Sayın başkanım…
Eğer konu Tuzla ve Tuzla Gençliğiyse biraz daha acımasız olmanız gerektiği kanaatindeyim.
*****
Önceki gün Ziraat Türkiye Kupası ilk tur maçında, evinde ağırladığı Darıca Gençlerbirliği’ne sahayı dar eden bir Tuzlaspor izledim...
*****
Tuzla Belediye Stadında oynanan karşılaşmada istediği sonuca 20 dakikada ulaşan bir Tuzlaspor izlemenin gururunu yaşadım…
*****
Başta Kulüp başkanı Ahmet Çabuk olmak üzere, emeği geçen tüm yöneticileri canı gönülden kutluyorum.
*****
Önce lig maçı Manavgat deplasmanından sonra, Türkiye Ziraat Kupası ilk tur karşılaşması Darıca G.B maçından galibiyetle ayrılmayı başaran futbolculara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
*****
Zafer Yiğit hocayı ve ekibini de tebrik ediyorum.
İyi bir ekip kurmuşlar.
Yaptığı transferlerle eski defterleri kapatacağa benziyorlar.
Harikasınız çocuklar…
Kalın Sağlıcakla